آخرین دیدگاه‌ها

تقویم

فروردین ۱۳۹۳
ش ی د س چ پ ج
« اسفند    
 ۱
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱  

ملاک زیبایی در ازدواج

ملاک زیبایی برای ازدواج

ازدواج از سری سنت و رسوم پسندیده در هر جامعه ای است . هر چند اینکه بنا به دلایلی سن ازدواج در جوامع رو به بالا رفتن است اما سیر طلاق نیز کم از این ندارد و رو به صعود می باشد . درست بر خلاف انتظار . چرا که با بالا بودن سن در هنگام ازدواج امید است که طرفین به بلوغ فکری و اجتماعی مناسبی رسیده باشند اما میبینیم در واقعیت جز این است.

در ازدواج ملاکهای زیادی وجود دارد که باید مانند قطعات یک پازل کنار هم چیده شود تا تصویر زیبایی از زندگی مشترک خلق شده و هر قطعه یا ملاک فضای خاصی را در این شکل به خود اختصاص میدهد. یکی از این ملاکها زیبایی ظاهری یا همان خوشگل بودن در زبان عموم است . و این ملاک عموما از طرف پسرها بیشتر مطرح می شود (و یا شاید بروز داده می شود)مسلما کسی( البته فرد عاقل) نمی تواند بگوید که زیبایی را دوست ندارد و این ملاک نه در ازدواج بلکه در برخی امور زندگی ما نیز نقش دارد .

پس حق هر فردی است که شریک زندگیش را طوری انتخاب کند که ظاهر او باب دلش باشد . اما هستند عده ای که پا را فراتر نهاده و آنقدر به این ملاک توجه افراطی نشان میدهند که دیگر ملاکها را فدای این می کنند و به اصطلاح من شیرازه و زمینه این پازل میشود زیبایی ظاهری که دیگر ملاکها روی آن جای میگیرند .حال اگر این زیبایی دوستی افراطی به خاطر ارضا نیاز جنسی باشد که دیگر… ازدواج کرده ها بهتر می دانند که هوس و ولع جنسی با گذشت چندین سال یا ماه از زندگی به نرم عادی خود بر میگردد(و گاهی کمتر) حال اگر کسی که هدفش این بوده و ازدواج کرده پس از سیری (می دانم کلمه سیری مناسب نیست) از این نیاز چه می شود؟… آیا این امکان نیست که حالا به دیگر ملاکها فکر کند . ملاکهایی که شاید برایش قبلا به ظاهر بی اهمیت شده و حالا که این نور شدید که بینایی او را کم کرده بود رفته و حال این فرد دقیقتر شده . او حالا به تفاوت فکری – فرهنگی – اقتصادی و… خود با همسرش فکر میکند و گاهی زندگی خود را با دوستانش مقایسه می کند . البته گفته های من دلیل بر این نیست که هر کس با دختر(یا پسر) بسیار زیبایی ازدواج کرد مشکل دار می شود بلکه منظورم کسانی است که میگویند معشوقه من فقط خوشگل باشد و هیچ .

همچنین ازدواج کرده ها( و همچنین جدا شده ها) بهتر می دانند که در زندگی مسایل بسیار زیادی وجود دارد که نقش بسیار عمده ای  در رضایت از زندگی مشترک ایفا می کنند، عواملی که شاید در قبل از ازدواج بی اهمیت تلقی می شده و یا فرد تصور می کند که بی اهمیت بوده و می تواند با آن کنار بیاید. در هر حال اگر جز افرادی هستید که ملاک زیبایی در ازدواج برای شما آنقدر مهم است که حاضر به کنار گذاشتن دیگر و یا برخی ملاکها هستید ،بهتر است قبل از ازدواج حتما مشاوره ای داشته باشید.

One Response to ملاک زیبایی در ازدواج

  • مهتاب says:

    برای جلوگیری از ازدواجهای نااگاهانه باید مشاورههای اجباری برگزار شود شاید امار طلاق روزافزون نباشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>